2020 – Fuar Sonuç Raporu

Macera Dolu Adventure Turkey Sona Erdi!

Macera Turizmi ve Sporları sektörünün aynı platformda bir araya geldiği ADVENTURE TURKEY Fuarımızı 2. Yılında başarılı bir şekilde tamamladık.

Fuarlar büyük ölçüde ticari platformlar olsa da sosyal sorumluluk değeri taşımalıdır inancındayız. Bu nedenle öncelikli hedefimiz ülkemiz turizmine, ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlamaktır.

Binlerce macera severi bir araya getirerek bu amaca giden yolda başarılı bir fuar gerçekleştirmiş olmaktan ve İstanbul’da macera rüzgarı estiren ADVENTURE TURKEY’de bir birinden farklı etkinlikler ile ziyaretçilerine adrenalin ve eğlence dolu 4 gün yaşatmış olmaktan büyük bir guru ve mutluluk duyuyoruz.

ADVENTURE TURKEY artık gelenekselleşen bir organizasyon olarak her yıl düzenlenecektir. Ve her yıl birlikte sektörün nasıl büyüdüğü, güçlendiği ve iş platformu haline dönüştüğünü gözlemliyor olacağız.

Fuarımız ileriki yıllarda sadece yurtiçi değil yurtdışından da katılımcı ve ziyaretçi alarak Uluslararası bir organizasyona dönüşmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Fuar katılan her kurum ve kuruluşun maksimum fayda sağlayacağı şekilde çok yönlü olarak planlanmaktadır.
ADVENTURE TURKEY fuarımızda katlanarak büyüyen tüm katılımcı firmalarımız, bu buluşmada bize eşlik eden macera severler ve sektörün usta isimleri ile büyük bir aile oluşturduk. Bu aile gittikçe büyüyecek ve güçlenecektir.

3. yılımızda yine sektörün tüm paydaşları için yeni fırsatlar yaratmaya, ülkemizin macera turizmine elverişli noktalarını uluslararası düzeyde tanıtmaya, gelişme ve yeniliklerle karşınıza çıkmaya ediyor olacağız.

Maceramızda bizimle olan tüm katılımcı, ziyaretçi ve destekçilerimize sonsuz teşekkürlerimizle.

Nergis ASLAN
Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü

Ünlü Maceracılar Kamp Ateşi Başında Buluştu!

Konu macera olunca anlatılacak çok şey vardı! Bu nedenle kamp ateşi programımız yoğun ilgi ile karşılandı fuardan çok önce doluluğa ulaştı. Doğa Sporları alanında tüm dünyada önemli bir yere sahip ünlü maceracı isimler Adventure Turkey Kamp Ateşi Söyleşi programında sahne alarak fuar ziyaretçileri ile bir araya geldi.

Kamp Ateşi sıcaklığında harika sohbetlerde ünlü maceracılar macera severler ile bir araya geldi! Yoğun ilgi ve katılım ile gerçekleşen söyleşilerde doğa sporlarına dair bilinmeyenler, macera dolu deneyimler ve sektörün gelişimine yön veren fikir ve uygulamalar macera tutkunları ile buluştu.

Sektöre ve fuarımıza oldukça önemli katkılar sunacağını düşündüğümüz proje önümüzdeki yıllarda daha da geniş kapsamda ve iyileşerek sizlerle buluşmaya devam edecek ve ADVENTURE TURKEY de macera hiç bitmeyecek.

Fuar İstatistikleri

Katılımcı Firma Sayısı: 125
Temsil Edilen Marka Sayısı: 188

Ziyaretçi Sayısı: 16.452
Türkiye: 15.245
Uluslararası Ziyaretçi: 1.207
Ziyaretçi Ülke Sayısı: 25

Memnuniyet Anketleri

ADVENTURE TURKEY’20 Fuarının katılımcıları açısından değerlendirmelerini tespit etmek amacıyla yaptığımız anketlerin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Anketler sonucunda fuarın büyük bir memnuniyet ve başarı ile değerlendirilmesinden dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Genel memnuniyet Gelecek sene katılım Fuarın beklentileri karşılama düzeyi
Katılacağım : 122 firma
Memnunum : 124 firma Katılmayacağım : 1 firma Beklentilerimi karşıladı : 124 firma
Memnun Değilim : 1 firma Kararsızım : 2 firma Karşılamadı : 1 firma

Fuardan nasıl faydalandınız?

Satış bağlantıları yaptım %97
Katılımcı firmalardan bağlantı sağladım %62
İyi bir tanıtım oldu %96
Acente Bayi bağlantısı yaptım %60
Diğer % 52

Basın Raporu

Yazılı Basın Değerlendirme 13 Yazılı Basın Yansımasından
10 Ulusal Yayın – 3 Yerel Yayın
Web Yansımaları 83 Web Haberi
Ulusal Basın Reklam Eş Değeri: 240.027 ₺
Yazılı Basın Toplam Tiraj 885.420
Yazılı Basın Toplam Erişim 271.360
TV Değerlendirme 2 TV Kanalında 7 Haber Yansıması
TV Reklam Eş Değeri 266.680 ₺
Yazılı Basın + TV Reklam Eşdeğeri 506.707 ₺
* Erişim ve reklam eşdeğeri ölçümleri İnterpress tarafından hesaplanmıştır.

3. Adventure Turkey Fuarı’ndan Haberler

Katılımcı firmalar üzerinden alınan sonuçlara göre %98 Katılımcı ve ziyaretçi memnuniyeti ile sona eren fuarda, katılımcı markalar, kamu kuruluşları ve hizmet verenleri 2022 kayıtlarını oluşturmaya başlayarak başarılı bir şekilde sona erdi.

Gelecek fuar tarihini ajandanıza eklemeyi unutmayın!