İlk Maceramızda Mutlu Son…

Macera Turizmi ve Sporları Fuarı sektörünün ilk defa aynı platformda bir araya geldiği ADVENTURE TURKEY Fuarımızı başarılı bir şekilde tamamladık.

Fuarlar büyük ölçüde ticari platformlar olsa da sosyal sorumluluk değeri taşımalıdır inancındayız. Bu nedenle öncelikli hedefimiz ülkemiz turizmine,  ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlamaktır. Binlerce macera severi bir araya getirerek bu amaca giden yolda başarılı bir başlangıç yapmış olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

ADVENTURE TURKEY artık gelenekselleşen bir organizasyon olarak her yıl düzenlenecektir. Ve her yıl birlikte sektörün nasıl büyüdüğü, güçlendiği ve iş platformu haline dönüştüğünü gözlemliyor olacağız.

Fuarımızın ileriki yıllarda sadece yurtiçi değil yurtdışından da katılımcı ve ziyaretçi alarak Uluslararası bir organizasyona dönüşmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılmaktadır.  Fuar katılan her kurum ve kuruluşun maksimum fayda sağlayacağı şekilde çok yönlü olarak planlanmaktadır.

ADVENTURE TURKEY’in ilk yılında bizimle olan tüm katılımcı firmalarımız, bu buluşmada bize eşlik eden macera severler ve sektörün usta isimleri ile büyük bir aile oluşturduk. Bu aile gittikçe büyüyecek ve güçlenecektir.

2. yılımızda yine sektörün tüm paydaşları için yeni fırsatlar yaratmaya, ülkemizin macera turizmine elverişli noktalarını uluslararası düzeyde tanıtmaya, gelişme ve yeniliklerle karşınıza çıkmaya ediyor olacağız.

İlk maceramızda bizimle olan tüm katılımcı, ziyaretçi ve destekçilerimize sonsuz teşekkürlerimizle.

Nergis ASLAN
Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü

KAMP ATEŞI SICAKLIĞINDA SÖYLEŞILER YAPTIK.

Konu macera olunca anlatılacak çok şey vardı!  Bu nedenle kamp ateşi programımız  yoğun ilgi ile karşılandı fuardan çok önce  doluluğa ulaştı. 

Kamp Ateşi  sıcaklığında  harika sohbetlerde ünlü maceracılar  macera severler ile bir araya geldi!Yoğun ilgi ve katılım ile gerçekleşen söyleşilerde doğa sporlarına dair bilinmeyenler, macera dolu deneyimler ve sektörün gelişimine yön veren fikir ve uygulamalar macera tutkunları ile buluştu.

Sektöre ve fuarımıza oldukça önemli katkılar sunacağını düşündüğümüz proje önümüzdeki yıllarda daha da geniş kapsamda ve iyileşerek  sizlerle buluşmaya devam edecek ve  ADVENTURE TURKEY de macera hiç bitmeyecek.

ADVENTURE TURKEY 2019 İstatistikleri
Katılımcı Firma Sayısı: 137
Temsil Edilen Marka Sayısı: 275
Ziyaretçi Sayısı: 13.708
Türkiye:
12.132
Uluslararası Ziyaretçi:
1.576
Ziyaretçi Ülke Sayısı: 19

Memnuniyet Anketleri

ADVENTURE TURKEY 2019 Fuarının katılımcıları açısından değerlendirmelerini tespit etmek amacıyla yaptığımız anketlerin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Anketler sonucunda fuarın büyük bir memnuniyet ve başarı ile değerlendirilmesinden dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Genel memnuniyet Gelecek sene katılım Fuarın beklentileri karşılama düzeyi
Katılacağım : 134 firma
Memnunum : 136 firma Katılmayacağım : 1 firma Beklentilerimi karşıladı : 136 firma
Memnun Değilim : 1 firma Kararsızım : 2 firma Karşılamadı : 1 firma
 
Fuardan nasıl faydalandınız?
Satış bağlantıları yaptım %97 İyi bir tanıtım oldu %96
Katılımcı firmalardan bağlantı sağladım %62 Acente Bayi bağlantısı yaptım %60
Diğer % 52

ADVENTURE’19 – BASIN RAPORU

Yazılı Basın Değerlendirme 45 Yazılı Basın Yansımasından
16 Ulusal Yayın – 29 Yerel Yayın

Web Yansımaları

96 Web Haberi

Ulusal Basın Reklam Eş Değeri:

3.503.752 USD

Yazılı Basın Toplam Tiraj

905477

Yazılı Basın Toplam Erişim

3 110 278

TV Değerlendirme

1 TV Kanalında  2 Haber Yansıması

TV Reklam Eş Değeri

1153 $

Yazılı Basın + TV Reklam Eşdeğeri

3 504 905
* Erişim ve reklam eşdeğeri ölçümleri Ajanspress tarafından hesaplanmıştır.

KATILIMCI GÖRÜŞLERI

Markamızı takip eden birçok kişi ile bir araya geldik. Yoğun ilgi gördük bu bizi mutlu etti ilk seneye göre beklentimin üstündeydi sadece yurtiçi ve yurtdışı reklam çalışmaları arttırılmalı. – M. Muratcan Karabıyık/ Efe Av Ticaret

Macera Fuarının ilk senesi olmasına rağmen gayet başarılı bağlantılar kurma fırsatı bulduk. Bizim için çok güzel geçti bir çok firma ve ziyaretçi ile görüşme sağladık ve ulusal basında ilimizin tanıtımının yapılması olanağını bulduk. Her şey için teşekkür ederiz, seneye tekrar görüşmek üzere. – Resul Taştan/Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü

İlk gün çok etkili işbirlikleri yaptık. Seneye daha yoğun programlanarak katılım yapmak isteriz. Fuar daha çok kitleye ulaşılmalı. Memnun kaldık.
İbrahim Halil Güçlü / Tanus Çadır

Adventure fuarı uzun zamandan sonra sektörü bir araya getiren güzel bir fuar oldu. Beklentimizin üzerinde ziyaretçi kitlesi ile karşılaştık. Standımız çok yoğundu, çok güzel iş birlikleri ve görüşmeler yaptık bizim için çok yararlı ve keyifli bir fuar oldu. Seneye tekrardan katılım yapmak isteriz. Herşey için teşekkürler.
Cumhur Marşan – Akın Yıldırım / Ayışığı Dalış Merkezi

2.ADVENTURE TURKEY Fuarı’ndan Haberler

İlk maceramızı başarılı bir şekilde sonuçlandırmanın mutluluğu ile kapsamlı bir organizasyon için şimdiden titiz bir planlama ile çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Daha geniş tanıtım yöntemleri ile daha fazla katılımcı ve ziyaretçi hedefiyle güçlü bir pazarlama çalışması yürüteceğimizi müjdelemek isteriz.

Bu sayede gelecek fuarda; katılımcı firma niteliğinin, yurtdışı misafirlerin, profesyonel alıcı – satıcı ziyaretçi sayısının ve tüm macera sektörü ilgililerinin daha fazla ziyareti hedefliyoruz.

ADVENTURE TURKEY Fuarı sektörün ihtiyaç duyduğu network platformu eksikliğini gidermeyi, sektörü ulusal – uluslararası alanda tanıtmayı, ülkemize ve sektöre ekonomik ve sosyal değerler katmaya devam edeceğiz.

2.ADVENTURE TURKEY Fuarı’nda buluşmak üzere…

Fuar tarihimiz ise 13-16 Şubat 2020 olarak planlanmıştır.
Erken katılım avantajları ile organizasyonumuzun stant satışları başlamıştır!